داروخانه آنلاین دکتر روغنی

معرفی پودر ریسورس جونیور برای کودکان ۱ تا ۱۰ سال


16 تیر 1403

معرفی پودر ریسورس جونیور برای کودکان ۱ تا ۱۰ سال


ریسورس جونیور نستله غذای مناسبی برای تامین تمام نیاز های تغذیه ای کودکان 1 تا 10 سال میباشد و همچنین با داشتن مواد معدنی مختلف میتواند به سوء تغذیه کودکان کمک کند.

پودر ریسورس جونیور برای کودکان

پودر ریسورس جونیور برای کودکانآنچه در این مقاله ‌می‌خوانیم:

  1. مکمل غذایی ریسورس جونیور نستله (شیر خشک) چیست؟
  2. ویژگی ها
  3. روش مصرف 
  4. فواید پودر ریسورس جونیور
  5. هشدار مصرف
  6. ترکیبات
  7. سخن پایانی

1. مکمل غذایی ریسورس جونیور نستله (شیر خشک) چیست؟

یسورس جونیور نستله غذایی کامل جهت تامین کلیه نیازهای تغذیه‌ای (ریز مغذی و درشت مغذی) مناسب برای کودکان 1 الی 10 سال است که باعث ارتقای عملکرد طبیعی سیستم گوارشی و بهبود سیستم ایمنی بدن می‌شود. شیر خشک ریسورس جونیور محصولی ایزوکالریک است که قادر به تامین کالری مورد نیاز بدن است. به این معنی که در هر وعده ۲۵۰ میلی لیتری، ریسورس جونیور قادر به تامین ۲۵۰ کیلوکالری انرژی است. این مکمل دارای ۱۲% پروتئین بوده که این میزان پروتئین ضمن ایجاد بار کلیوی مناسب، قادر به تامین نیاز پروتئینی اکثر کودکان است.

2. ویژگی ها

مناسب جهت حمایت تغذیه‌ای کودکان قبل و بعد از عمل جراحی ـ تامین کلیه نیازهای تغذیه‌ای در کودکان ۱ تا ۱۰ سال ـ فاقد گلوتن و قابل استفاده در بیماران مبتلا به سلیاک ـ حاوی ۵۰% پروتئین وی جهت ساخت موثر عضلات ـ کمک به رشد مغز و بهبود قدرت بینایی کودک ـ دارای ۳۰ نوع ویتامین و ماده معدنی ـ مناسب کودکان مبتلا به سوءتغذیه ـ یک ترکیب کامل از پرو بیوتیک‌ها ـ با طعم مطلوب وانیل ـ فاقد لاکتوز

3. روش مصرف

جهت تهیه 250 میلی لیتر فرآورده، 210 میلی لیتر آب جوشیده شده خنک را در ظرفی ریخته و 55 گرم از پودر (معادل 7 پیمانه) به آن افزوده و هم بزنید تا کاملا مخلوط شده و حل شود؛ بعد از مصرف پیمانه را درون قوطی نگهداری نمایید. جهت حفظ فعالیت پره بیوتیک‌ها اطمینان حاصل کنید که دمای آب جهت تهیه محلول کمتر از 45 درجه سانتی گراد باشد. تعداد وعده‌های مصرفی با توجه به سن و وزن و شرایط فیزیکی کودک متفاوت است، ولی به طور معمول 2 وعده 250 میلی لیتری در روز برای کودک توصیه شده و یا بر اساس نظر پزشک تعیین می‌شود.

4. فواید پودر ریسورس جونیور

1) بهبود رشد و افزایش سرعت رشد و نمو کودک:

با تأمین این ویتامین ها و مواد معدنی ضروری، رشد و نمو کودک بهبود یافته و سرعت رشد کودک بیش از پیش افزایش می یابد. پس پودر ریسورس جونیور برای کودکانی که رشد کندی دارند نیز مناسب است. از طرفی ریسورس جونیور 12% پروتئین وی (پروتئین پنیر)  و کازئین می باشد که میتواند اسید آمینه های لازم جهت رشد کودک را تأمین نماید.
 

2) Hفزایش انرژی :

ریسورس جونیور تقریبا 34% از انرژی روزانه را از طریق ترکیب چربی موجود در خود برای بدن تامین می نماید. همانطور که می دانید چربی و کربوهیدرات در بدن به انرژی تبدیل می شوند. در این پودر چربی بنام MCT وجود دارد که به علت جذب سریعی که دارد سریعتر به انرژی تبدیل شده و سریعا به کودک شما انرژی لازم را جهت انجام فعالیت های روزانه خود، می بخشد. ریسورس جونیور حاوی 250 کیلو کالری یعنی 10.45 گرم می باشد و همچنین ترکیبات ویتامینه مانند ویتامین های گروه ب در این پودر همگی باعث تولید انرزی در بدن می گردند.
 

3) عضله سازی:

پروتئین وی و کازئین هر دو میتوانند باعث عضله سازی بدن شوند. 50درصد پروتئین وی جهت ساخت عضله در بدن استفاده می گردد.
 

4) افزایش تحمل گوارشی:

ترکیب لیپیدی این پودر بهمراه پروبیوتیک و پره بیوتیک های موجود در آن باعث افزایش تحمل گوارشی بدن کودک شده و از اسهال و رفلاکس معده جلوگیری می کنند.  
 

5) تقویت سیستم ایمنی بدن:

ویتامین ها و آنتی اکسیدانهایی مانند ویتامین ث، دی، آ، ئی، سلنیوم و زینک باعث افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن می گردند و از ابتلای کودک به بیماری های عفونی و ویروسی با شدت زیاد جلوگیری می نماید.

5. هشدار مصرف

این محصول را می‌توان از راه خوراکی و یا تغذیه لوله‌ای مصرف کرد، در صورت استفاده به صورت تغذیه لوله‌ای (انترال) به هیچ عنوان دارو یا مواد غذایی به آن افزوده نشود.

شیر را در مایکروویو گرم نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد نقاط داغ شده و منجر به سوختگی شود.

برای بیماران گالاتوزمیا و افراد دارای آلرژی به شیر گاو مناسب نیست.

هرگز کودک خود را هنگام شیر خوردن تنها نگذارید.

مقدار مصرف براساس نظر پزشک تعیین می‌شود.

برای تزریق وریدی مناسب نیست.

6. ترکیبات

مالتو دکسترین، سوکروز، پرونئین شیر گاو (وی پروتئین، پتاسیم کازئینات)، روغن‌های گیاهی (روغن آفتابگردان با اولئیک بالا، روغن کلزا با اروسیک پائین، روغن آفتابگردان)، زنجیره تری گلیسرید متوسط (از روغن‌های گیاهی)، مواد معدنی، فیبر پرو بیوتیک (صمغ اقاقیا، اولیگو فروکتوز، اینولین)، امولسیفایر (لسیتین سویا)، فسفوریک اسید، پتاسیم هیدروکسید، اسانس وانیل طبیعی، سدیم هیدروکسید، سیتریک اسید، کولین، روغن ماهی، ویتامین‌ها، تائورین، ال کارنیتین، بیفیدوس، لاکتو باسیلوکس

7. سخن پایانی

مکمل غذایی ریسورس جونیور حاوی ۳۰ نوع ویتامین و ماده معدنی جهت تامین ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن کودکان است. ریسورس جونیور محصولی ایزوکالریک است که قادر به تامین کالری مورد نیاز بدن است. به این معنی که در هر وعده ۲۵۰ میلی لیتری، ریسورس جونیور قادر به تامین ۲۵۰ کیلوکالری انرژی است. این مکمل دارای ۱۲% پروتئین بوده که این میزان پروتئین ضمن ایجاد بار کلیوی مناسب، قادر به تامین نیاز پروتئینی اکثر کودکان است. در این مکمل از پروتئین آب پنیر (پروتئین وی) و کازئین استفاده شده است و قادر به تامین مقادیر مناسبی از اسید آمینه‌های ضروری و غیر ضروری برای رشد کودک است.

ترکیب لیپیدی ریسورس جونیور به گونه‌ای طراحی شده است که ضمن ایجاد تحمل گوارشی بهتر، تمامی اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز برای رشد کودک را فراهم می‌کند. در این محصول ۳۴% از نیاز انرژی روزانه از چربی تامین می‌شود که از این میزان ۵/۱۸% به MCT تعلق دارد. MCT به دلیل جذب بهتر و سریع تر قادر است انرژی را سریعا برای بدن فراهم نماید. از آنجائیکه بدن قادربه تولید DHA نیست. در ریسورس جونیور ۵۴% از نیاز انرژی روزانه از کربوهیدرات تامین می‌شود. ترکیب کربوهیدراتی به گونه‌ای انتخاب شده است که تحمل گوارشی بهتری را برای کودک فراهم می‌کند.


0 دیدگاه
لطفا برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید - ورود به حساب کاربری